کیمیای محبت

سلام  تصمیم گرفتم هرچندوقت یکبارکتابهایی روکه خوندم و برام تاثیر گذاربودن یا اینکه نویسنده ی کتابو دوست داشتم و دارم یا متن کتاب فوق العاده بود را به شما دوستان خوب معرفی کنم.

کتاب اول "کیمیای محبت"  که یادنامه ای است برای مرحوم شیخ رجبعلی خیاط(نکوکویان)از محمد محمدی ری شهری.               

کتابیه که هر چندصفحه از اون برایه یکماه فکروتامل کافیه!!زبان کتاب روان وساده ست اما جملاتی که به نقل از شیخ آورده شده خیلی عمیق وتاثیرگذاره!!

چکیده هایی از کتاب:

قیمت تو به اندازه خدای توست، اگر خدارا بخواهی قیمت تو بی نهایت است و اگر دنیا را بخواهی  قیمت تو همان است که خواسته ای. مدام نگو دلم اینطور میخواهد،دلم آنطور میخواهد،ببین خدا چه میخواهد! تاوقتیکه پیرو خواهش های دل باشی به جایی نمیرسی ، دل خانه ی خداونداست کسه دیگر رادرآن راه نده.فرمانروایه دل تو فقط فقط باید خدا باشد و لاغیر.                                       

 از حضرت علی (ع)پرسیدند،از کجا به این مقام رسیدید؟؟                                                                                       فرمود:                           در دروازه ی دل نشستم و غیرخدا راه ندادم.

/ 2 نظر / 31 بازدید
نسی

وبلاگت خوبه فقط نظر سنجی کم داره GooD LucK

شهر خنده

جک و لطیفه در شهر خنده: [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] اگه دلت گرفته. اگه دوست داری از ته دل بخندی. هر روزی که باشه مهم نیست. صبح ، ظهر و یا شب. یکسر بیا شهر خنده. منتظرت هستم. تخصص شهر خنده پاک کردن غصه از دل ایرانی هاست. می گی نه؟ بیا و خودت ببین. اگه می خوای دلنوشته هایت رو صد ها نفر بخونن. اگه می خوای تولد کسی رو تبریک بگی و یا برای کسی که دوسش داری پیام بذاری. بیا به شهر خنده. http://shahr-e-khandeh.blogfa.com افسانه ی آخرین بازمانده از نسل مردان ایران زمین. آنانکه سربلندی مردمشان را در شاد بودن جستجو می نمایند. "شهر خنده" متعلق به همه ی ما ایرانی هایی است که می خواهیم ثابت کنیم با شاد بودن و شاد زندگی کردن می توانیم سربلندی را برای ایران عزیزمان به ارمغان آوریم. [نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند]