5روایت معتبر از شیطان

سلام

اول اینکه نماز و روزه هاتون قبول .دوم متن زیر از خانم مریم روستا ست که بسیار زیبا  مفاهیم و نکته های ناب آیه های قرآن عزیز را با قلمی فوق العاده به نگارش درآوردن...سوم فقط به ذکر نام سوره و شماره آیه بسنده کردم.

 

برای آیه ها.....

به یک راه می ماند،به یک مسیر که باید رفت.زندگی مان را میگویم.شاید راه های مختلفی باشد که از همه شان بشودرفت و رسید. همه شان بخورند به همان بزرگراه ، به همان صراط مستقیم اما در همه ی این راه یک نفر هست که هی جلو پایمان مانع بگذارد،جاده های انحرافی بکشد و مسیرهای خاکی که تا بجنبیم کیلومترها از مقصد دورمان کرده است.

1)هیچ تسلطی برکسی ندارد.قرار است فقط شاخصی باشد برای اینکه خودمان بفهمیم چند مرده حلاجیم.برای اینکه حجت برما تمام شود.(سبا/21)

2)گام به گام همراهی مان میکند.قدم اول راکه با وعده وعیدش برداریم ،برداشتن قدم های بعدی راحت میشود.بعد تا چشم باز کنیم میبینیم چقدر بیراهه رفتیم.چقدر انرژی مان سوخت شده .باید پایید قدم هارا.قرآن هی چپ و راست میگوید پاجای قدم های شیطان نگذارید.(بقره/168و208...انعام/142...نور21)

3)از صنعت بسته بندی شنیده اید حتما که چقدر میشود با بسته بندی های خوب ومرغوب مشتری را حتی به کالای نامرغوب جذب کرد.شیطان این کاره است اسم قرآنی اش میشود تسویل.یعنی شیطان توی زرورق میپیچد برایتان بعضی کارها را.که به چشمتان خوب بیاید که انجام بدهید.(محمد/25..عنکبوت/38)

4)حزب تشکیل داده ،بعضی ها هم میروند و عضو حزبش میشوند.همان ها که شیطان احاطه شان کرده،همه وجودشان را تسخیر کرده که اصلا یاد خدا نیفتند.خیلی دردناک و ترسناک میشود.(مجادله/19)

5)به یک راه میماند. به یک مسیر که بایدرفت. زندگی مان را میگویم.قبل از اینکه راه بیفتیم اما یکی از ما عهد گرفته بود که پشت سر شیطان راه نیفتیم و بنده شیطان نشویم. یادتان هست؟؟(یس/60)

/ 7 نظر / 33 بازدید
قافله عمر

سلام دوست عزیز ضمن قبولی طاعات و عبادات . در صراط المستقیم ای دل کسی گمراه نیست . بسیار زیبا بود استفاده بردم. ممنون از حضور گرمتون[گل]

عاشق کوهستان

سلام دوست عزیز طاعات و عباداتتون قبول[گل] به به ....... ممنونم استفاده شد زنده باشید متشکرم[قلب]

meri

[ماچ][بغل][نیشخند]

گروه علوم تربیتی اشکنان

سلام وبلاگ شما را مشاهده کردیم وبلاگ قشنگی داری.اگه ما رو لایق می دونی به وبمون سر بزن خواهش می کنیم نظر هم بده. و اگر مایل به تبادل لینک بودی ما اماده ایم

قافله عمر

سلام بسیار زیبا بود. پست جدید گذاشتم حتماَ بخون[گل]

گروه علوم تربیتی اشکنان

سلام ممنونیم از اینکه به ما سر زدی.مطالبهایی که گذاشتی جالب بودن شرمنده فقط یکی دوتاشو مطالعه کردم مطمئن باشید هر روز که بهتون سر بزنیم همشونو می خونیم