ولادت حضرت علی اکبر(ع)و روز جوان

فردا روز ولادت جوان برومند بنی هاشم است.البته به همین مناسبت این روز زیبا به روز جوان نامگذاری شده.منم این پستو به همه ی جوانان  ایران عزیز تقدیم میکنم.و روزشون هم تبریک میگم و امیدوارم همه ی ما (جوووونای ایرانی)از این فرصت طلایی مون بهترین استفاده ها رو بکنیم و برای رسیدن به قله ها، آقا علی اکبر الگوی ما باشند.

کوتاه بخوانیم از آن حضرت...

نام:علی اکبر بن الحسین              کنیه:ابوالحسن

خانواده: پدر ایشان امام حسین(ع)و مادر آن حضرت لیلی دختر ابی مره بن عروه بن مسعود ثقفی بوده است.خانواده ثقفی از سرشناس ترین و خوشنام ترین خانواده های مدینه بودند. پدربزرگ لیلی یعنی عروه بن مسعود را می گفتند شبیه ترین کس به مسیح میان عرب بوده.

تاریخ تولد:روز11شعبان امایازدهم شعبان چه سالی؟؟!!اینجا بین مورخان اختلاف است. (بعضی گفته اند در سال33قمری)

خصوصیات اخلاقی وظاهری:همگان می دانند که از نظر صورت اخلاق و طرز حرف زدن شبیه ترین فرد به پدربزرگشان بودند.هر وقت کسی دلتنگ پیامبر(ص) میشد به او نگاه میکرد.معروف بود که طرزبرخورد و منش حضرت علی اکبر(ع)طوری بود که اخلاق پیامبر را که خوش اخلاق ترین مردم بودند، برای همه تداعی میکرد.

 

بخشی از زیارتنامه ان حضرت:

"سلام برتو ای بسیارراستگوی درستکار!ای انسان پاک وپاکیزه! ای دوست مقرب خدا!....چه گرامی است مقام تو و چه شرافتمندانه بود بازگشت توبه سوی او! گواهی میدهم که خداوند از تلاشت در راه خود قدردانی کرد و پاداشت را افزون ساخت و تورا به مقام رفیع شرف رسانید و در غرفه های عالی بهشت جای داد.همچنان که از پیش بر تو منت نهاد و تو را از اهل بیتی قرار داد که رجس و پلیدی را از آنان دور کرد و از آلودگی ها کاملا پاکشان کرد."

 

راستی داشت یادم  می رفت،کتاب "پدر،عشق وپسر"سید مهدی شجاعی خیلی زیبا رابطه ی آسمانی امام حسین و حضرت علی اکبر را نشان میده.دوست داشتین بخونین!!

 

/ 6 نظر / 33 بازدید
el

سلام من از وبلاگ شما بازدید کردم و شمارو به بازدید از وبلاگ خودم به نام "چیزی که هیچ جا نمی تونی لنگشو ببینی" دعوت می کنم . اگر هم شما مایل بودید منو به اسم "چیزهایی که هیج پیدا نمیشه" لینک کنید و به بنده اطلاع دهید تا من هم شما رو لینک کنم با تشکر www.bazar.rozblog.com

قافله عمر

سلام دوست عزیز بسیار ممنونم که سرزدین ببخشید دیر جواب دادم توی جاده بودم ( مسافرت) من هم لینکتون کردم[گل]

عاشق کوهستان

سلام عزیز[گل] به به لذت بردم متشکرم بر شما هم مبارک باشد[گل]

غریب آشنا

سلام خیلی زیبا!!!!!! یا علی[لبخند][گل] روز جوان بر شما هم مبارک[لبخند][گل][گل][گل]

غریب آشنا

عنوان لینک رو عوض کنم؟!! با نام"پاکدل باش تا دلها را پروانه خود سازی " لینکتون کردم! [گل]